شنبه تا پنج شنبه : 8:00 - 16:00
Sat-Sun Closed

09109008055

02634203855

کرج-میدان سپاه-نبش گلستان

Address
مشاوره ثبت شرکت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در این مقاله به صورت تخصصی به مطالبی درباره ثبت شرکت در کرج می پردازیم تا با راهنمایی متخصصین امور ثبتی در موسسه اندیشمندان البرز در کوتاهترین زمان و با حداقل هزینه نسبت به ثبت انواع شرکت، پلمپ دفاتر، ثبت تغییرات، دریافت کارت بازرگانی، دریافت کد مالیاتی برای شرکت تازه تاسیس و همچنین اخذ جواز تاسیس چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری اقدام نمایید.

 

ثبت شرکت درکرج با موسسه ثبتی اندیشمندان البرز

موسسه ثبتی اندیشمندان البرز، مهمترین هدف خود را ارائه خدمات مربوط به ثبت شرکت در کرج و ارائه مشاوره و آموزشهای لازم در این رابطه با سابقه 15 ساله در استان البرز و با پشتوانه اعتماد فعالان اقتصادی و همراهی دلسوزانه مشاورین و متخصصین مجرب در امور ثبتی، درراستای ایجاد فضای مناسب کسب و کار برای صاحبان سرمایه، کارآفرینان، مبتکران و سایر علاقه مندان فعالیت های اقتصادی، تجاری و غیرتجاری می داند.

در این مقاله به منظور آشنایی با 0 تا 100 نحوه ثبت و راه اندازی شرکت، به صورت کاملاً تخصصی به مواردی از جمله : مزایای ثبت شرکت، مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در کرج، شرایط کلی و اختصاصی ثبت شرکت، توضیحات گویا و کامل در خصوص مراحل ثبت شرکت در کرج، هزینه و تعرفه های ثبت شرکت، موضوعاتی که برای ثبت شرکت نیاز به مجوز دارند، تعاریف و اصطلاح های تخصصی در زمینه امور ثبتی و انواع شرکتهای سهامی خاص و مسئولیت محدود، شرایط ثبت تغییرات، آموزش ثبت برند و لوگو، نحوه دریافت کارت بازرگانی برای شرکت، نحوه دریافت و اخذ کد مالیاتی برای شرکت، پرداخته شده است.

راهنمای ثبت شرکت در کرج | چند نوع شرکت داریم؟

زمانی که یک یا چند شخص ( حقیقی یا حقوقی) طی یک قرارداد و تحت عنوان فعالیت ثبت شده، هدف مشخصی را دنبال کنند و فعالیت آنها شامل اعمال تجاری باشد این شرکت از نوع تجاری و اگر تابع قانون تجارت نباشد و از حقوق مدنی پیروی کنند، این شرکت از نوع غیر تجاری یا همان مدنی می نامند. در ادامه تقسیم بندی هر کدام از انواع شرکتها را به اختصار شرح خواهیم داد:

ثبت شرکت در کرج برای شرکت تجاری شخصی

در این شرکت‌ها همه دارایی‌های شرکت ها به تعهدات شرکت مربوط می باشد و مسئولیت شرکا نیز در این نوع شرکت نامحدود است.مانند(شرکت های تضامنی و نسبی)

ثبت شرکت در کرج برای شرکتهای تجاری سرمایه ای

در این نوع شرکت هر شریک به نسبت سرمایه یا سهامی که در شرکت دارا می باشد، مسئولیت خواهد داشت .مانند (شرکت‌های سهامی عام، شرکت های سهامی خاص ،شرکت با مسئولیت محدود.)

ثبت شرکت در کرج برای شرکت‌های تجاری کمیتی

در شرکت‌های تجاری کمیتی هدف از ایجاد شرکت رفاه اعضای آن است. شرکا مسئولیتی ندارد و تعداد سرمایه گذاران شرکت زیاد است .مانند (شرکت های تعاونی) - به موجب ماده ۲۰ قانون تجارت، شرکتهای تجاری به ۷ مورد تقسیم بندی می شوند که در ادامه این مقاله هر کدام را بیان کرده و درباره هر یک توضیح خواهیم داد.

ثبت شرکت در کرج برای شرکت های تجاری مختلط

این نوع شرکت از اختلاط شرکت های شخصی و سرمایه به وجود می‌آیند. یعنی مسئولیت بعضی از شرکا نامحدود و مسئولیت دیگر شرکا محدود به سرمایه آنهاست. شرکت‌های مختلط سهامی و شرکت‌های مختلط غیرسهامی از این دسته‌اند. شرکای نوع اول ،شرکای عادی و شرکای نوع دوم در این شرکت‌ها شرکای ضامن نام دارند.

ثبت شرکت در کرج برای شرکت های تضامنی

در این شرکت‌ها که بین دو یا چند نفر تشکیل می شوند، اگر همه دارایی ها برای پرداخت قروض کافی نباشد هر یک از شرکا به تنهایی مسئول تادیه حقوق طلبکاران می باشند. در اسم شرکت های تضامنی نیز باید لااقل عبارتی که نشان دهنده مسئولیت همه شرکا باشد مانند( شرکای تضامنی) و اسم یکی از شرکا قید گردد.

ثبت شرکت در کرج برای شرکت های سهامی

این شرکت ها خود به دو دسته شرکت های سهامی خاص و عام تقسیم می‌شوند. به‌طور کلی شرکتی که سرمایه خود را به قسمت های مساوی(سهام) تقسیم بندی کند، در این دسته قرار می گیرد .مسئولیت سهامداران در این شرکت به میزان سهامی است که در اختیار دارند.

ثبت شرکت در کرج برای شرکت های نسبی

این نوع شرکت‌ بین دو یا چند نفر با هدف امور تجارتی تشکیل می‌شود. در صورتی که دارایی‌های شرکت برای پرداخت بدهی‌ کافی نباشد، هر شریک به نسبت آورده خود در شرکت مسئول پرداخت بدهی‌ها و قروض شرکت خواهد بود. در حالی که در شرکتهای تضامنی هر یک از شرکا به تنهایی مسئول پرداخت تمام بدهی های شرکت هستند. برای مثال اگر ۱۰ میلیون بدهی یک شرکت تضامنی باشد هر شریک جداگانه مسئول پرداخت همه آن بدهی است ‌.اما اگر آن شرکت نسبی باشد و به عنوان مثال یکی از شرکا یک چهارم سرمایه شرکت را داشته باشد، به همان نسبت یعنی دو میلیون و پانصد را باید پرداخت کند.

ثبت شرکت در کرج برای شرکت با مسئولیت محدود

رایج ترین نوع، شرکت های بازرگانی است که حداقل مبلغی برای سرمایه آن تعیین نشده است. این شرکت ها بیشتر در بین اعضای خانواده ،دوستان و آشنایان برای امور تجارتی تشکیل می شوند که معمولاً تعداد آنها بین دو یا چند نفر می‌باشد و هر شریک به میزان آورده ( سرمایه ) خود مسئول تعهدات شرکت است ،بدون اینکه سرمایه شرکت به سهام تقسیم شود. این آورده شرکا در شرکتهای با مسئولیت محدود چه نقدی باشد چه غیر نقدی سهم الشرکه نام دارد .در این شرکتها اگر تعداد شرکا بیش از ۱۲ نفر باشد باید یک هیئت ناظر توسط مجمع انتخاب شود که تعداد آنها باید سه نفر یا بیشتر باشد.

ثبت شرکت در کرج برای شرکت های مختلف غیرسهامی

این شرکت ها بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند شریک با مسئولیت محدود تشکیل می‌شود. در این شرکت‌ها سرمایه به شکل سهام در نمی آید .هر شریک ضامن مسئول کلیه قروض شرکت است که مازاد بر دارایی‌های شرکت می باشد و هر شریک با مسئولیت محدود فقط تا میزان سرمایه ای که در شرکت دارد در قبال بدهی‌های آن مسئولیت دارد ‌.در نام این شرکت ها نیز همانند شرکت های مختلط سهامی باید عبارت (شرکت مختلط) و لااقل نام یکی از شرکای ضامن قید شود.

ثبت شرکت در کرج برای شرکت های مختلط سهامی

این شرکت‌ از ترکیب یک یا چند شریک ضامن وعده‌ای شریک سهامی تشکیل می شود.منظور از شریک ضامن شریکی است که به تنهایی مسئولیت تادیه کلیه قروض شرکت را که مازاد بر دارایی شرکت است بر عهده دارد، اما شرکای سهامی که سرمایه آنها به صورت قطعات مساوی سهام در می‌آید به همان نسبت آورده خود ،در شرکت مسئول هستند. شرکت های مختلط سهامی همانند شرکت‌های سهامی دارای سه مجمع موسس، عادی و فوق العاده با وظایف مشابه هستند ‌در این شرکت‌ها باید لااقل نام یکی از شرکای ضامن و عبارت شرکت مختلط قید گردد.

ثبت شرکت در کرج برای شرکتهای تعاونی تولید و مصرف

شرکتهای تعاونی تولید ،با هدف تولید و فروش محصولات تعدادی از صاحبان حرفه های مختلف تأسیس می‌شوند. اما هدف از شرکت‌های تعاونی مصرف ،فروش اجناس (اعم از اینکه تولید خود شرکت باشد یا خریداری شده باشد) مورد نیاز برای مصارف زندگانی و تقسیم ضرر و نفع بین شرکا به نسبت خرید هر کدام از آنها می باشد.

 

مزایای ثبت شرکت در کرج | چرا بهتر است شرکت ثبت کنیم؟

حال که با انواع شرکت و تعاریف آن آشنا شدیم می‌خواهیم به فواید ثبت شرکت بپردازیم. اصلاً چرا بهتر است که کار خود را قانونی شروع کنیم؟

-اگر بخواهیم اولین مزیت ثبت شرکت را بررسی کنیم ،می‌توانیم بگوییم که تاسیس یک شرکت این امکان را برای شما فراهم می کند که از توانایی و استعداد سایر افراد بهره ببرید و بتوانید کار خود را به صورت اصولی گسترش دهید. چرا که شما به تنهایی قادر به انجام حجم محدودی از فعالیت‌های مربوط به حرفه ی خود هستید، اما اگر افرادی را در کنار خود دعوت به همکاری کنید راه پیشرفت را برای خود هموار خواهید کرد.

-اعتبار پیدا کردن فعالیت شما از فواید دیگر ثبت شرکت است .زمانی که شما شرکت خود را به ثبت می رسانید کد اقتصادی و شناسه ملی دریافت خواهید کرد. این کد در همه قراردادهای شما ثبت می شود که این موضوع باعث اعتبار پیدا کردن فعالیت شما و اطمینان خاطر طرف مقابل قرار داد از صحت آن خواهد شد.

 

-تامین سرمایه برای شما آسان می شود. اگر شما یک شخص حقیقی باشید تا حد محدودی امکان افزایش سرمایه دارید‌‌. در برخی مراحل فعالیتتان نیز این کار از عهده شما خارج است، چرا که ریسک آن بالاست و اگر بخواهید همه سرمایه خود را در کار خاصی قرار دهید، درصورت نتیجه ندیدن ممکن است ضرر بزرگی به شما تحمیل شود. اما در صورتی که فعالیت خود را در قالب یک شرکت ادامه دهید افزایش سرمایه برای شما راحت تر و کم ریسک تر خواهد شد .علاوه بر آن تاسیس شرکت به فعالیت شما اعتبار می‌دهد و شما از این طریق می توانید از همکاران خود دعوت به همکاری کنید و یک تیم تشکیل دهید.حتی می توانید برای خود شریک پیدا کنید و از سرمایه او نیز برای پیشرفت بهره ببرید.

 

-اشخاص حقیقی اجازه شرکت در مناقصات و مزایده ها را ندارند و به همین منظور یک پله از اشخاص حقوقی عقب‌تر هستند . شما با ثبت شرکت خود می توانید در مناقصات و مزایده‌ها شرکت کنید و فعالیت خود را گسترش دهید. در این صورت به سود بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

 

-فایده دیگر ثبت شرکت این است که شما بیش از پیش مورد حمایت دولت قرار خواهید گرفت. به عبارت دیگر اشخاص حقوقی به دلیل داشتن فعالیت‌های تجاری و سودمند برای کشور حق این را دارند که بیشتر از اشخاص حقیقی از اعتبارات دولت استفاده کنند. در واقع شما با ثبت شرکت می توانید کمبود سرمایه خود را با استفاده از اعتباراتی که دولت به شما می دهد جبران کنید و از آن برای گسترش فعالیت خود استفاده کنید.

 

-تامین یک شرکت به دلیل داشتن فعالیت مستمر و گسترده حداقل دو تا سه شریک نیاز دارد .پس مشخص است مسئولیت ها به دوش یک فرد خاص نمی افتد .در این صورت کار برای اعضای آن راحت‌تر می‌شود. اما اگر یک شخص حقیقی بخواهد به تنهایی فعالیتی را انجام دهد، همه مسئولیت‌ها تنها به عهده اوست و اگر آن فرد دچار زیان و یا ورشکستگی شود، شکست بدی را متحمل خواهد شد

ثبت شرکت کرج

 

 

مراحل ثبت شرکت در کرج | چگونه شرکت ثبت کنیم؟

قبل از هرگونه اقدامی از طریق ارتباط با موسسه ، اطلاعات مورد نیاز در مورد ثبت شرکت در کرج را به دست آورید. شما در شش گام میتوانید با همراهی متخصصین ما در اندیشمندان البرز نسبت به انجام مراحل اقدام نمایید.

برای این کار ابتدا شرکا و اعضایی که قصد تاسیس و ثبت یک شرکت را دارند، باید نوع آن را به نسبت فعالیت و میزان مسئولیت هر یک از شرکا مشخص کنند. زیرا با توجه به نوع شرکت قوانین ثبت آن نیز متفاوت است. در نتیجه باید با مراحل هر کدام از آنها جداگانه آشنا شد که ما در ادامه این مطلب برای شما هر یک را به اختصار توضیح داده ایم.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

_ امضای اساسنامه شرکت توسط شرکای یا وکیل آنها

_ تعهد سرمایه شرکت توسط اعضاء (حداقل سرمایه در شرکتهای سهامی خاص یک میلیون ریال است)

_ واریز ۳۵ درصد از تمام سرمایه شرکت به حساب بانکی که افتتاح می‌شود.

_ مشخص و انتخاب شدن مدیران و بازرسان شرکت و قبول سمت به صورت کتبی

_ برای شروع فعالیت به صورت قانونی و رسمی و استفاده از سرمایه آن، شرکت می بایست در اداره ثبت شرکتها ثبت شود

مراحل ثبت شرکت سهامی عام در کرج

_ فراهم کردن شرایط اولیه ایجاد شرکت

_ فراهم کردن شرایط برای پذیره‌نویسی و جذب شرکای دیگر توسط موسسان

_ شرکت همه شرکا در مجمع عمومی موسس بعد از جمع شدن سرمایه

_ تسلیم اعلامیه پذیره نویسی و بیانیه ثبت توسط موسسین شرکت به سازمان بورس و اوراق بهادار در پی اخذ تاییدیه پذیره‌نویسی

_ بررسی اظهارنامه ارائه شده برای شرکت در شرف تاسیس توسط اداره ثبت شرکتها و صادر کردن اجازه پذیره نویسی

_ آگهی کردن اعلامیه پذیره نویسی در جراید( پس از انتشار آگهی علاقه‌مندان به محل مربوطه مراجعه و ورقه های تعهد سهم را امضا و مبلغ مربوط به سهم را پرداخت می کنند)

_ تعهد سرمایه شرکت و پرداخت ۳۵ درصد آن به صورت نقد و تعیین تعداد سهام هریک از تعهد کنندگان و سپس دعوت از پذیره نویسان برای شرکت در مجمع عمومی از طریق روزنامه ای که در آن اعلامیه پذیره‌نویسی چاپ شده بود، که این مجمع عمومی با حضور شرکایی که حداقل نصف سرمایه شرکت را متعهد شده باشند ،قابل تشکیل است.

_ مجمع عمومی موسس تصویر ارزیابی های انجام شده درخصوص آوردهای غیرنقدی، تصویب گزارش موسسان، تصویب امتیازات خاص و تصویب اساسنامه را بر عهده دارد.

_ تحویل اعلامیه قبولی مدیران وبازرسان ،و اساسنامه مصوب به ضمیمه صورتجلسه مجمع عمومی موسس پس از تصویب اساسنامه به مرجع ثبت شرکتها به منظور ثبت شرکت .

_ تقاضای ثبت شرکت سهامی عام باید توسط مدیر عامل یا اعضای هیئت مدیره صورت بگیرد زیرا شرکت عملا تشکیل شده است.

البته باید به این نکته توجه داشت که حداکثر تا شش ماه پس از ثبت اظهارنامه در مرجع ثبت شرکتها تقاضای ثبت شرکت می بایست ثبت شود.

مراحل ثبت شرکت تضامنی در کرج

_تنظیم شرکت‌نامه با امضای همه شرکا و تادیه و تسلیم سرمایه نقدی و غیرنقدی

_ تسلیم تاییدیه تادیه اساسنامه به مرجع ثبت شرکت‌ها در صورتی که شرکا در شرکتنامه مواردی را به اساسنامه ارجاع دهند که در این حالت می توانند یک اساسنامه تنظیم کنند و مواردی در خصوص فعالیت شرکت و نحوه تقسیم شود و زیان را مقرر دارند.

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرج

_ تنظیم شرکتنامه با امضای همه شرکا و تسلیم کل سرمایه نقدی و تقویم و سرمایه غیر نقدی

( در این شرکت نامه نسبت مشارکت هر کدام از شرکا و سهم‌الشرکه تقویمی آن مشخص میشود )

_ امضای اظهارنامه همراه با شرکت نامه و ارسال تاییدیه تادیه همه سرمایه شرکت به منظور ثبت به اداره ثبت شرکتها

مراحل ثبت شرکت مختلط غیر سهامی در کرج

_ تنظیم شرکتنامه

_ تنظیم اساسنامه شرکت و مشخص کردن نام شرکای ضامن درآن و تعیین مدیران شرکت

مراحل ثبت شرکت مختلط سهامی در کرج

_ تنظیم شکایت نامه

_ تنظیم اساسنامه شرکت و تعیین مدیران

_ تادیه یک سوم سرمایه شرکت و تعهد مدیر شرکت به پرداخت دوسوم دیگر و همچنین تضمین اینکه سرمایه نقدی و غیرنقدی شرکای ضامن به صورت واقعی تسلیم شده است .

مراحل ثبت شرکت نسبی در کرج

_ تنظیم شرکت نامه

_ تنظیم اساسنامه شرکت

_ تسلیم همه سرمایه نقدی و غیر نقدی که ارزش آن تقویم شده باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کرج

 

اگرچه مدارک درخواستی و مراحل لازم برای هر یک از شرکت های یاد شده متفاوت است ولی پروسه ی یکسانی در ثبت هر یک از این شرکت ها دنبال می شود. توضیحات مربوط در مورد ثبت شرکت در کرج توسط مشاورین موسسه ثبتی اندیشمندان البرز در اختیار شما قرار می گیرد.

برای ثبت شرکت در کرج لازم است مدارکی را از قبل آماده کنید. در صحت و کامل بودن این مدارک دقت کافی داشته باشید زیرا هر گونه نقص یا جعل در مدارک ارائه شده می تواند پروسه ی ثبت شرکت را با مشکل مواجه کند. می توانید با دریافت مشاوره از سوی همکاران ما، از صحت و کامل بودن مدارک خود مطمئن باشید.

 

icon markتعیین نوع شرکت (سهامی خاص-مسئولیت محدود-موسسه)

icon markمشخص نمودن تعداد اعضاء در شرکت

icon markتعیین میزان سرمایه شرکت

icon markاعلام نام اعضاء بهمراه سمت در شرکت

icon markتعیین سهم الشرکه اعضاء در شرکت

icon markکدپستی منزل، شماره تماس ثابت و شماره همراه که به نام خود اعضاء باشد

icon markموضوع فعالیت شرکت

icon markاعلام پنج نام پیشنهادی برای شرکت

icon markکدپستی شرکت بهمراه شماره ثابت

icon markتعیین دارنده حق امضا در اساسنامه شرکت

 

به طور کلی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بر اساس مراحلی که در بالا ذکر کردیم باید تهیه و تکمیل شود .اولین مورد اساسنامه است که در شرکتهای سهامی و برخی از سایر انواع شرکت ها باید تنظیم و به امضای موسسین برسد. بسته به نوع شرکتی که خواهان ثبت آن هستید، نسخه تصدیق شده اساسنامه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

علاوه بر آن ارسال تصویر مدارک مربوط به تعهد پرداخت مابقی سرمایه شرکت با مدارک تادیه وجوه همراه با امضا به مرجع ثبت شرکت‌ها ضرورت دارد. از سوی دیگر سطح برخی شرکت ها نیاز به دریافت مجوز از سازمان یا ارگان خاصی را دارد که در این صورت تصویر مجوز همراه با تصویر اظهارنامه شرکت باید به مرجعی که ثبت شرکت ما را انجام می‌دهد ارسال شود‌.

فراموش نشود که انتخاب اسم شرکت اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا شما قرار است که تحت این عنوان در اجتماع فعالیت کنید و با این نام شناخته شوید .از طرفی طبق قانون، نام یک شرکت باید دارای یک سری ویژگی ها باشد که در ادامه مطلب به آنها خواهیم پرداخت .

 

پیشنهاد ویژه: این مقاله را هم مطالعه کنید!

فروش شرکت رتبه دار | خرید رتبه پیمانکاری | قیمت شرکت پیمانکاری

ثبت شرکت کرج1401

آموزش و نحوه انتخاب اسم شرکت | چگونگی انتخاب نام شرکت

 

icon markاسم باید منحصر به فرد باشد و پیش از شما شرکتی به این نام ثبت نشده باشد .

icon markباید ریشه فارسی داشته باشد و از کلمات و عبارات لاتین در آن به کار نرفته باشد.

icon markطبق اصول و ارزش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی باشد.

icon markنام شرکت باید سه سیلابه( بخش ) یا۴ سیلابه باشد.

icon markاستفاده از چند حرف مخفف در نام شرکت مجاز نیست. علاوه بر موارد فوق نام شرکت با توجه به نوع آن یکسری ویژگی های اختصاصی نیز دارد که باید رعایت شود.

icon markشرکت های سهامی خاص و عام :بعد از نام این شرکت ها حتما باید عبارت (سهامی خاص یا سهامی عام) ذکر شود .

icon markشرکت های تضامنی :در نام شرکت های تضامنی باید عبارت (شرکت تضامنی )و اسم یکی از شرکا ذکر شود.

icon markدر صورتی که نام شرکت حاوی اسامی تمام شرکا نباشد ،باید بعد از اسم شرکایی که ذکر شد عبارت هایی از قبیل(... و شرکا) یا (...وبرادران) درج شود.

icon markشرکتهای مسئولیت محدود :در نام این شرکت‌ها باید عبارت (مسئولیت محدود )ذکر شود .

icon markشرکت های مختلط سهامی و غیر سهامی: در اسم شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی باید عبارت (مختلط) بعد از نام شرکت و همچنین نام حداقل یکی از شرکا در آن درج شود .

icon markشرکت های نسبی :در این نوع شرکت نیز باید عبارت (شرکت نسبی) در نام آن ذکر شود. از طرفی همچون شرکتهای تضامنی، باید اسم یکی از شرکا در نام شرکت قید شده و عبارت (...و شرکا) یا(....و برادران )در ادامه عبارت اسم شرکت بیاید.

 

هزینه ثبت شرکت در کرج | قیمت ثبت شرکت

 

از آنجا که شرکت‌ها به انواع متفاوت تقسیم بندی می‌شوند، هزینه ثبت هر کدام نیز متفاوت خواهد بود. اما هیچ کس نمی تواند به طور قطعی مشخص کند که هزینه کلی ثبت شرکت چقدر است.چرا که بسته به نوع شرکتی که قصد تاسیس آن را دارید (به عنوان مثال تعاونی،تضامنی،مسئولیت محدود،سهامی خاص و...) و در برخی موارد محل تاسیس شرکت و حتی میزان سرمایه اولیه آن و همچنین هزینه های مربوط به آگهی در روزنامه های رسمی و کثیر الانتشار، هزینه ثبت نیز تغییر خواهد کرد . اگر خواهان ثبت شرکت در کرج بصورت ارزان و فوری هستید موسسه ثبتی اندیشمندان البرز می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد چرا که کادر شرکت دارای تخصص و تجربه بالایی در این زمینه هستند و می‌توانند با کمترین هزینه این کار را برای شما انجام دهند.

 

کد اقتصادی یا کد مالیاتی چیست؟

 

این کد دوازده رقمی به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی که برای دادن مالیات شناسایی می شوند ،صادر می گردد. کد مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی اعطا شده و در حیطه فعالیت های تجاری می باشد.

 

مراحل ثبت تغییرات شرکت | راهنمای ثبت صورتجلسه تغییرات

 

هر شرکتی با هر زمینه فعالیتی پس از ثبت می‌تواند تغییراتی را در اساسنامه‌اش و یا هر چیز دیگری که مربوط به شرکت باشد ایجاد و اعمال کند. منظور از تغییرات یک شرکت کلیه فعالیت ها و تصمیماتی است که در مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده یا حتی در جلسات هیأت مدیره آن شرکت تصمیم‌گیری شده و اجرا می‌شوند، چند نمونه از تغییرات شرکت که نیاز به ثبت شدن دارند:

تغییر نام شرکت تغییر در اساسنامه

تغییر زمینه فعالیت شرکت

تغییر محل شرکت

تغییر در سهام و سهمیه

تغییر در مدیران شرکت

تغییر تابعیت شرکت

برای ثبت تغییرات شرکت در ابتدا نیاز است که تمام اعضا با آن تغییرات موافقت داشته باشند، پس از آن می‌توان برای ثبت تغییرات شرکت اقدام نمود، گام های پیش نیاز جمع بندی و در صفحه راهنمای ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت آورده شده است.

 

انحلال یا عدم فعالیت شرکت

 

شرکت ها پس از آنکه به ثبت میرسند موظف هستند، تا با مراجعه به سایت اداره دارایی پرونده مالیاتی را ثبت و پس از آن با حضور در این اداره نسبت به ادامه مراحل تشکیل پرونده اقدام نمایند. همچنین به منظور ثبت فعالیت خود می بایست دفاتر قانونی پلمپ شده را ثبت درخواست نموده و هرساله توسط شرکت ها در موعد مقررنسبت به دریافت آن اقدام  و آنها را تکمیل کرده و به اداره دارایی برای طی شدن قوانین مالیاتی و دولتی تحویل دهند.

گاهی ممکن است شرکت تمام اقدامات ثبتی را انجام دهد اما برای تشکیل همه پرونده دارایی اقدام نکند و یا بعد از مدتی فعالیت به هر دلیل ممکن فعالیت خود را متوقف کند.

انحلال شرکت به معنی حذف شرکت است و اگر قصد دارید در آینده فعالیت خود را از سر بگیرید، بهتر است شرکت را بدون فعالیت باقی نگه دارید و آن را منحل نکنید ولی اگر تصمیم گرفته اید که شرکت را منحل کنید تمامی شرایط انحلال شرکت یا عدم فعالیت توسط متخصصین امور ثبتی در اندیشمندان البرز تهیه شده تا آن را با دقت مطالعه و تمام مسائل شرکت انحلال یافته برای شما مشخص و روشن شود.

 

 
 

ثبت شرکت کرج عظیمیه

ثبت شرکت کرج گوهردشت

ثبت شرکت کرج جهانشهر

ثبت شرکت کرج فردیس

ثبت شرکت کرج سه راه گوهردشت

ثبت شرکت کرج طالقانی

ثبت شرکت کرج آزادگان

ثبت شرکت کرج مهرشهر

ثبت شرکت کرج فاز4مهرشهر

ثبت شرکت کرج محمد شهر

ثبت شرکت کرج مصباح

ثبت شرکت کرج دهقان ویلا

ثبت شرکت کرج هفت تیر

ثبت شرکت کرج گرمدره

ثبت شرکت کرج ملارد

ثبت شرکت کرج حصارک

 


 

 

برچسب ها:

هزینه ثبت شرکت | هزینه ثبت شرکت در کرج | مراحل-ثبت-شرکت-در-کرج | ثبت شرکت اندیشمندان | ثبت شرکت در استان البرز | ثبت شرکت کرج گوهردشت | ثبت شرکت کرج سه راه گوهردشت | ثبت شرکت کرج قیمت | ثبت شرکت در فردیس، جهانشهر، مهرشهر، آزادگان، طالقانی کرج | ثبت گرید | خرید رتبه | ثبت شرکت | موسسه ثبتی |

جستجو